scorecardresearch

ÖNDER BALIKÇI ZAFER YILMAZ SOHBETİ

7 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
*VİDEO SÖYLEŞİ* KONUK: BANDIRMA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ ZAFER YILMAZ
-ÖNDER BALIKÇI & EMİRKAPTAN-
İlçe Sağlık Müdürü Zafer Yılmaz açıkladı Bandırma’ya “KETEM” açılacak

Bandırma İlçe Sağlık Müdürü Zafer Yılmaz, ellerinde, son yıllarda Bandırma’da kanser olaylarının arttığına ilişkin bir veri bulunmadığını açıkladı.

Bandırma’da, araştırma yapmak üzere Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nin(KETEM) birkaç ay içinde hizmete gireceğini açıklayan Yılmaz, Bandırmanın çevre sorunları arasında hava, deniz ve ses kirliliğinin geldiğini belirtti.
Yaklaşık 4-5 yıldır hizmette bulunan yeni Bandırma Devlet Hastanesi’nin, büyüyen Bandırmanın ihtiyaçları doğrultusunda önümüzdeki yıllarda yetersiz kalacağını, bu nedenle yeni hastane konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, hâlen Nüfus Müdürlüğü’nün hizmet verdiği eski Dr. Mustafa Güven Karahan Devlet Hastanesi’nin de yıkılacağını, bu müdürlüğün, Paşabayır Mahallesi’ne taşınacağını belirtti.
Yılmaz, Dr. Mustafa Güven Karahan Devlet Hastanesi’nin ise “tarihi yapıt” kapsamında olması nedeniyle yıkılmayacağına dikkati çekerken, “Bu binanın aslına uygun şekilde yeniden restorasyon projesi hazırlandı. Binanın restorasyon işi ihale aşamasında. Bu restorasyonun, iki yıl içinde tamamlanacağını tahmin ediyorum” dedi.
Yılmaz, sağlık tesisleri açısından Bandırma’nın “şanslı bir kent” olduğunu sözlerine ekledi.

www.emirkaptan.com
Etiketler