scorecardresearch

ÖNDER BALIKÇI - NUR HANCIOĞLU SOHBETİ

42 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
*VİDEO SÖYLEŞİ* KONUK: BANDIRMA MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI NUR HANCIOĞLU
-ÖNDER BALIKÇI & EMİRKAPTAN-
Bandıırma'ya sanat sokağı,
Haydarçavuş Mahallesi Muhtarı Nur Hancıoğlu: "Bu sokakta kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştireceğiz"

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı ve Bandırma Haydarçavuş Mahallesi Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu, "Muhtarlar Derneği bir ihtiyaçtı, 11 muhtar arkadaşımız ile birlikte yaşama geçirdik" dedi.

Hüseyin Kocabıyık'ın başkanlığındaki derneğin, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şubesi olarak hizmet verip, buraya Bandırma'daki muhtarların üye olmadığını vurgulayan Hancıoğlu, "Kurduğumuz dernek ayrıca 35 bin üyeye sahip, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'na da üyedir" dedi.

17 Ekim 2014 tarihli olarak kurulan derneklerinin başarılı hizmetler vereceğine inandığını vurgulayan Hancıoğlu, Haydarçavuş Mahallesi'ne gerçekleştirmeye çalıştıkları hizmetler hakkında da şu bilgiyi verdi: "Bandırma'nın en eski mahalleleri arasında yer alıp, büyük bir alanı kapsayan ve tarihi eserleri fazla olan mahallemizin 1550 nüfusu ve son seçime göre 1150 seçmeni bulunuyor. Mahallemizde yaşayanların yüzde 80'i, 65 yaşın üzerinde. Buna paralel olarak ve bölgemizde kurulan pazartesi pazarına gidenleri düşünerek, trafiğe kapalı Evyapan Ortaokulu bayırına, belediyemiz ile ortak bir çalışma yaparak, oturma grupları koyduk. Bu bölgede ışıklandırma ve resim çalışmaları yaparak, bu sokağı 'sanat sokağı'na dönüştürmek istiyoruz. Ayrıca, bu sokakta, 'Haydarçavuş Mahallesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri' ismi altında etkinlikler gerçekleştirmek istiyoruz. Bu amaçla da bir kurul oluşturduk. Buna paralel şekilde, 1-3 Mayıs 2014 tarihleri arasında sokağımızda, belediyemizin de desteğiyle 'Sokakta sanat var' veya 'Sanat, sokakta' sloganıyla etkinlikleri başlatmayı planlıyoruz."
www.emirkaptan.com
Etiketler