scorecardresearch

BANDIRMA'DA PAZARCI ESNAFI İSYANLARDA

27 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
*VİDEO HABER* PAZARCI ESNAFI İSYANLARDA!

-ÖNDER BALIKÇI & EMİRKAPTAN-
Pazarcı esnafından, Gemici'ye tepki: "Zaten zor geçiniyoruz, bir de yasal olmayan bağışa zorlanıyoruz"


Bandırma Tuhafiyeciler, Manifaturacılar ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici tarafından, Bandırma'daki pazar yerlerinde yer devir teslimi sırasında pazarcı esnafından "bağış" adı altında 500-2.000 lira arasında paralar istenmesine esnafın tepki ve isyanları sürüyor.

Pazartesi pazarında satış yapan Ozan Kapçak, Veysel Cangül, Nebi Bulut, Döndü Aldemir ve oğlu Volkan Aldemir, Alpaslan Aktan, Kerim Honca, Tayyar Nalbantoğlu, Ali Uzun ve Naif Orak, konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

Pazarcı esnafının bu konudaki düşüncelerini açıklarken, "Odamıza yıllık 223 lira aidat ödüyoruz. Zaten karnımızı zor doyuruyoruz. Belediyeye her çeşit yükümlülüklerimizi yerine getirdiğimiz halde Oda başkanı Adnan Gemici, miktarını kendilerinin belirlediği miktarlarda paraları bizden, 'bağış' ismi altında almaya çalışıyor. Verilmediği takdirde ise pazar yeri tahsis belgesini imzalamıyor. Bu uygulama yasal değildir. Bağış yapmak isteyen kişi, dilediği kadar para verir. Vermiyorsa da işini yapmamazlık edemezsiniz. Bu konuda zorlama ve dayatma yapılamaz. Kaldı ki, Odamızın, pazar yerlerindeki bizlere burada verdiği en küçük bir hizmet bile yoktur. Neyin karşılığı olarak bizlerden, zoraki şekilde para toplanıyor?" dediler.

Esnaflardan Kerim Honca, bağış yapmadığı için Oda başkanı Adnan Gemici'nin, 2010 yılından beri pazar yeri tahsis belgesini imzalamadığını vurguladı.

Esnaflardan birçoğu, Ozan Kapçak gibi kendilerinin de Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, Oda Başkanı Adnan Gemici hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

www.emirkaptan.com
Etiketler