scorecardresearch

BANDIRMA İHSANİYE CAMİİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

32 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
*VİDEO* BANDIRMA’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
-EMİRKAPTAN & SEZAİ YILMAZ-
Bandırma’da Her yıl olduğu gibi bu yılda peygamber efendimiz (s.a.v)'in doğum haftası vesilesiyle kutlu doğum etkinliklerine başlandı.
Peygamber efendimiz Hz.Muhammet (s.a.v)’i anma etkinliği olan Kutlu doğum, Bandırma’da her sene olduğu gibi yine ilk olarak İhsaniye camiinde okunan mevlidi şerif ve pilav ikramı ile başladı.
İlçemiz İhsaniye mahallesi camii derneğinin organize ettiği, cemaatinin maddi ve manevi katkılarıyla tertip edilen Kutlu doğum mevlidiyle kutlu doğum programları başlamış oldu.
Bay ve bayan yoğun bir katılımın olduğu cemiyete katılan Bandırmamızın seçkin hocaları tarafından Kur'an-kerim ve Mevlid-i şerif okundu.
Ardından ilçe müftüsü Sayın Süleyman KÜÇÜK tarafından anlamlı bir vaaz yapıldı, Vaazın sonunda Cemaatin okuduğu hatimler salâvatlar ile Yasinler tertip edenlerin ve katılan cemaatin geçmişlerinin ruhuna bağışlandı.
Ardından cemaate hazırlanan 1500 kişilik pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.Yoğun bir manevi havanın oluştuğu programa katılanlar memnuniyetlerini ifade ettiler.
Kutlu doğum etkinlikleri Bandırma ve çevresindeki mahallelerde Mevlit, konferans, söyleşi ve ikramlarla sene boyunca devam edecek.
www.emirkaptan.com
Etiketler